یادداشتپرویز کرمی، دبیرستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان؛
ما باید قوی باشیم
هیچ وطن‌پرستی، هیچ عاقلی، هیچ مومنی و هیچ ایران‌دوستی با این گزاره منطقی و ضروری «ما باید قوی باشیم» مخالفت نمی‌کند. نه‌تنها صاحبان عقل سلیم و باورمندان به آرمان‌های انقلاب و آن‌ها که دل در گرو «ایران» دارند با قدرتمندتر شدن کشور مخالفتی ندارند بلکه هر کدام به سهم خود برای تحقق این معنا می‌کوشند.
 ١١:٢٧ - 1398/12/06 - نظرات : ٠متن کامل >>
چو عضوی به درد آورد روزگار دگر عضوها را نماند قرار
حمایت از تولید داخلی وظیفه همه ماست
آنهايي که با نشریه های سرامد و دانش بنیان همراه بوده‌اند، ميدانند که حمايت از توليد داخلي همواره يکي از اصليترين دغدغه‌هاي ما - چه در بنياد ملي نخبگان و چه در معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري - بوده است.
 ١٣:٠٩ - 1397/02/30 - نظرات : ٠متن کامل >>
چراغ اقتصاد دانش‌بنيان روشن شده است
از دغدغه‌هاي جدي رهبر فرزانه انقلاب اسلامي اين است که رشد علمي در کشور کند نشود و انرژي و انگيزه و شتاب از آن گرفته نشود.
 ١٥:٠٠ - 1397/01/20 - نظرات : ٠متن کامل >>
از تمام خلق يک تن صوفي‌اند
همه قرار نيست نوآور يا «کارآفرين» شوند، اگرچه همه مي‌توانند در رشد و رونق توليد ملي و در توسعه و پيشرفت کشور سهيم شوند و نقش موثر ايفا کنند. از آن جهت که ممکن است تاکيد فراوان بر نوآوري و کارآفريني، بد تعبير شود و همگان را به صرافت ابداع و نوآوري فکرنشده بيندازد، خوب است در اين‌باره تذکر دهيم که کارآفريني يک کار تخصصي است
 ١٤:٥٧ - 1397/01/20 - نظرات : ٠متن کامل >>
جز نکويي اهل کرم نخواهد ماند
کارآفريني ويتامين نيست که طبق دستور پزشک به مردم خورانده شود. تک‌خوري و جمع سرمايه و خارج کردن آن از کشور هم ويروس‌هايي نيستند که با واکسن همگاني شرشان از سر آحاد جامعه کم شود اصل و اساس کارآفريني -نه به لحاظ اقتصادي که به لحاظ فرهنگي- همان چيزي است که پدران ما در مورد «دست خير» مي‌گفتند.
 ١٤:٥٥ - 1397/01/20 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 صفحه بعدی >>