یادداشتچو عضوی به درد آورد روزگار دگر عضوها را نماند قرار
حمایت از تولید داخلی وظیفه همه ماست
آنهايي که با نشریه های سرامد و دانش بنیان همراه بوده‌اند، ميدانند که حمايت از توليد داخلي همواره يکي از اصليترين دغدغه‌هاي ما - چه در بنياد ملي نخبگان و چه در معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري - بوده است.
 ١٣:٠٩ - 1397/02/30 - نظرات : ٠متن کامل >>
چراغ اقتصاد دانش‌بنيان روشن شده است
از دغدغه‌هاي جدي رهبر فرزانه انقلاب اسلامي اين است که رشد علمي در کشور کند نشود و انرژي و انگيزه و شتاب از آن گرفته نشود.
 ١٥:٠٠ - 1397/01/20 - نظرات : ٠متن کامل >>
از تمام خلق يک تن صوفي‌اند
همه قرار نيست نوآور يا «کارآفرين» شوند، اگرچه همه مي‌توانند در رشد و رونق توليد ملي و در توسعه و پيشرفت کشور سهيم شوند و نقش موثر ايفا کنند. از آن جهت که ممکن است تاکيد فراوان بر نوآوري و کارآفريني، بد تعبير شود و همگان را به صرافت ابداع و نوآوري فکرنشده بيندازد، خوب است در اين‌باره تذکر دهيم که کارآفريني يک کار تخصصي است
 ١٤:٥٧ - 1397/01/20 - نظرات : ٠متن کامل >>
جز نکويي اهل کرم نخواهد ماند
کارآفريني ويتامين نيست که طبق دستور پزشک به مردم خورانده شود. تک‌خوري و جمع سرمايه و خارج کردن آن از کشور هم ويروس‌هايي نيستند که با واکسن همگاني شرشان از سر آحاد جامعه کم شود اصل و اساس کارآفريني -نه به لحاظ اقتصادي که به لحاظ فرهنگي- همان چيزي است که پدران ما در مورد «دست خير» مي‌گفتند.
 ١٤:٥٥ - 1397/01/20 - نظرات : ٠متن کامل >>
تيشه بر بيستون بزنيد
هر کاري سختي‌هاي خودش را دارد؛ بهتر بگويم، بر سر هر کاري موانعي وجود داد که تا بر آن‌ها فائق نياييم نمي‌توانيم کاري پيش ببريم. لذا شناخت موانع مهم‌ترين مقدمه است براي شروع کارها.
 ١٤:٥٢ - 1397/01/20 - نظرات : ٠متن کامل >>