اخبار > دبیرکل دومین دوره جشنواره ملی، فرهنگی و هنری «ایران ساخت» منصوب شد  چاپ        ارسال به دوست

دبیرکل دومین دوره جشنواره ملی، فرهنگی و هنری «ایران ساخت» منصوب شد

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، نخستین حکم انتصابش را در راستای فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان و حمایت از کالای ایرانی صادر کرد.

وی در حکمی، پرویز کرمی را به عنوان دبیرکل دومین جشنواره ملی، فرهنگی و هنری «ایران ساخت» منصوب کرد.

در بخشی از حکم ستاری خطاب به کرمی آمده است: «هنر، زبان ناگفتنی‌هاست؛ روزنه‌ای به نادیده‌هاست. بر مدار همین زبان شگفت‌انگیز و رویایی‌ست که می‌توان در عرصه‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی، شکفتگی و بالندگی را به بار نشاند. پس، بس روا خواهد بود که تأثیرگذاری و اهمیت زبان فرهنگ وهنر را در گفتمان‌سازی علم، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان، به جد بگیریم.از همین رو، براساس اجراي موفق واثرگذار نخستين دوره جشنواره ملي فرهنگی و هنری «ايران ساخت» و با تقدير و تشکر از زحمات، به موجب این حکم جنابعالی به عنواندبیرکل دومین جشنواره ملی فرهنگی هنری ایران ساخت"منصوب می شوید»

ستاری در حکم خود از دبیرکل دومین دوره «ایران ساخت» خواسته است که «به واسطه برگزاری این رویداد مهم و جریان ساز، با بهره‌مندی از زبان هنرمندانه؛ زمینه شکوفایی زیست بوم کارآفرینی و اجرای برنامه های اقتصاد دانش بنیان را در راستای نیل به تحقق اقتصاد مقاومتی فراهم آوریم.»

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری همچنین تاکید کرده است: «در راستای منویات رهبر فرزانه انقلاب، با فرهنگسازی حمایت از تولید داخل و اشتغال‌افزایی برای سرمایه های انسانی کشور، گام بردارید و برای حمایت از تولید ساخت داخل و کسب و کار ایرانی، کوشا باشید»

رییس بنیاد ملی نخبگان، خطاب به پرویز کرمی دبیرکل «ایران ساخت» ابراز امیدواری کرده است که با اتخاذ رویکرد ملی و فرادستگاهی و همراهی سایر دستگاه ها به ویژه رسانه ملی، اهالی مطبوعات و فضای مجازی، اصحاب فرهنگ وهنر، مراکز علمی و شرکت های دانش بنیان، در برگزاری هر چه بهتر این حرکت امیدآفرین و جریان‌ساز موفق باشد.

پرویز کرمی هم اکنون مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و دبیر ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان است. وی سال گذشته نیز دبیرکلی نخستین دوره جشنواره «ایران ساخت» را برعهده داشت.

دومین جشنواره ملی فرهنگی و هنری «ایران ساخت» با هدف تولید محتوا برای حمایت از کالاها، محصولات و خدمات دانش بنیان ساخت داخل، دی ماه سال جاری توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در تهران برگزار می شود.

 

پایان پیام/​


١٤:٣٨ - 1397/02/02    /    شماره : ٣٣٦٥٤    /    تعداد نمایش : ١٨١خروج