ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان فصل صادرات دانش‌بنیانی؛ نمونه کیت‌های تشخیصی ایران‌ساخت برای بیماری کرونا راهی چندین کشور شد

فصل صادرات دانش‌بنیانی؛ نمونه کیت‌های تشخیصی ایران‌ساخت برای بیماری کرونا راهی چندین کشور شد

با شیوع بیماری کرونا دست به کار شدند و تولید کیت‌های تشخیصی را آغاز کردند. دانش‌بنیان‌هایی که برای اثبات توانمندی‌های خود با نظام بهداشت و درمان هم‌گام شدند و امروز که در میانه راه مقابله با کرونا هستیم این کیت‌ها در کنار تامین نیاز داخلی به دیگر کشورها هم صادر می‌شود.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان «تولید»عامل اصلی شکل‌گیری یک اقتصاد ملی و قوی است/ محصولی که در کشور تولید می‌شود و یا امکان تولید دارد وارد نشود
رهبر معظم انقلاب در ارتباط تصویری با هفت مجموعه تولیدی:

«تولید»عامل اصلی شکل‌گیری یک اقتصاد ملی و قوی است/ محصولی که در کشور تولید می‌شود و یا امکان تولید دارد وارد نشود

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) به مناسبت هفته‌ی کار و کارگر، در ارتباط تصویری مستقیم و سه‌ساعته با هفت مجموعه‌ی تولیدی ضمن تأکید بر نقش و اهمیت جایگاه کارگر و وظایف متقابل کارگر و کارفرما در افزایش کمّی و کیفی تولید و ایجاد ثروت در یک اقتصاد سالم، به بیان نکاتی در خصوص علت نامگذاری امسال به عنوان سال جهش تولید و الزامات تحقق این شعار و بخش‌هایی که باید بر آن‌ها تمرکز ویژه شود، پرداختند و وظایف مسئولان در این عرصه را بیان کردند.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان خبر فوری؛ محموله کیت تشخیص کرونا برای تست 40هزار نفر به آلمان صادر شد

خبر فوری؛ محموله کیت تشخیص کرونا برای تست 40هزار نفر به آلمان صادر شد

صادرات محموله کیت تشخیص ویروس کووید ۱۹ امروز از فرودگاه امام خمینی (ره) تهران به مقصد آلمان انجام شد، این اقدام پاسخی عملی به آنهایی است که نسبت به عزم، اراده، توان و فناوری زیست بوم اقتصاد دانش بنیان ایران تردید داشته اند.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان نانو الیاف «ایران‌ساخت» از ورود آلاینده‌ها به محیط‌زیست جلوگیری می‌کند

نانو الیاف «ایران‌ساخت» از ورود آلاینده‌ها به محیط‌زیست جلوگیری می‌کند

یکی از شرکت‌های دانش بنیان فناوری تولید نانو الیاف را در کشور بومی کرده است. برای تولید این الیاف به فناوری پیشرفته‌ای نیاز است. این شرکت فناور با استفاده از این نانو الیاف 2 محصول دانش بنیان تولید می‌کند و یک خدمت نیز به تولید کننده‌ها ارائه می‌دهد.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان صادرات کیت‌های تشخیص کرونا "ایران ساخت" به کشورهای متقاضی

صادرات کیت‌های تشخیص کرونا "ایران ساخت" به کشورهای متقاضی

دبیر ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: خوشبختانه‌ اقتدار و دانش علمی و فناوری ایران باعث شده نه تنها نیاز کشور به کیت های تشخیص کرونا تأمین شود بلکه به زودی و بعد از رفع نیاز داخل به یکی از صادرکنندگان این حوزه تبدیل شویم.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان بسته حمایتی معاونت علمی از استارتاپ‌های حوزه آنلاین و دیجیتال رونمایی شد/ آغاز پویش «کرونا پلاس»

بسته حمایتی معاونت علمی از استارتاپ‌های حوزه آنلاین و دیجیتال رونمایی شد/ آغاز پویش «کرونا پلاس»

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از بسته حمایتی شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌های حوزه آنلاین، دیجیتال و مجازی رونمایی کرد تا فرصتی برای توسعه سرویس‌ها و خدمات آنلاین در میدان مبارزه با کرونا فراهم شود. اکنون که زیست بوم فناوری و نوآوری حوزه پزشکی و فنی به خوبی در مبارزه با کرونا درخشیده‌اند حال زمان درخشش سایر فعالان این زیست بوم است که با رونمایی از این بسته حمایتی از استارتاپ‌ها فعالیت‌ها با عنوان «پویش کرونا پلاس» در این بخش نیز شاهد رونق باشیم.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان معاون علمی و فناوری رییس جمهوری از خط تولید دو نوع کیت تشخیصی کرونا رونمایی کرد/ ستاری: ایران با کمک زیست بوم فناوری و نوآوری در مبارزه با کرونا توانمند است

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری از خط تولید دو نوع کیت تشخیصی کرونا رونمایی کرد/ ستاری: ایران با کمک زیست بوم فناوری و نوآوری در مبارزه با کرونا توانمند است

خط تولید دو نوع کیت تشخیصی کرونا ویروس شامل کیت‌های مبتنی بر آنالیز PCR و نیز کیت‌های سرولوژی در شرکت دانش‌بنیان «پیشتازطب» با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری رونمایی شد تا گامی قدرتمند برای مبارزه با این بیماری توسط زیست بوم نوآوری و فناوری باشد.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان رییس‌جمهوری از نمایشگاه دستاوردهای داخلی حوزه مقابله با بیماری کرونا بازدید کرد

رییس‌جمهوری از نمایشگاه دستاوردهای داخلی حوزه مقابله با بیماری کرونا بازدید کرد

رییس جمهوری امروز یکشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت، از نمایشگاه دستاوردها و توانمندی های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارتخانه های صنعت، معدن و تجارت و دفاع و پشتیبانی در حوزه مقابله و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا بازدید کرد.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان سامانه هوشمند تشخیص دقیق و حساس کرونا رونمایی شد/ محصولی ایران‌ساخت و بی‌بدیل در کیفیت
با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری؛

سامانه هوشمند تشخیص دقیق و حساس کرونا رونمایی شد/ محصولی ایران‌ساخت و بی‌بدیل در کیفیت

امروز دستاوردی دیگر برآمده از زیست بوم فناوری و نوآوری در میدان مبارزه با کرونا رونمایی شد؛ سامانه تشخیص پنومونی (ذات الریه) کرونا. سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و علیرضا زالی فرمانده ستاد مدیریت بیماری کرونا در استان تهران در این مراسم رونمایی حضور داشتند.