ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان ربات پزشکی «کیوان لایف بات» رونمایی شد؛ کرمی: دانش‌بنیان‌ها تهدید را به فرصت تبدیل کردند

ربات پزشکی «کیوان لایف بات» رونمایی شد؛ کرمی: دانش‌بنیان‌ها تهدید را به فرصت تبدیل کردند

متخصصان یک شرکت دانش‌بنیان در مدت زمانی کوتاه موفق به طراحی و ساخت یک ربات خدمت رسان پزشکی شدند. این ربات ایران ساخت با نام «کیوان لایف بات» با ویژگی‌های خود در زمان شیوع بیماری‌های با ضریب بالای انتقال، ارتباط درمانگر و بیمار را کم می‌کند. ربات پزشکی کیوان لایف بات امروز به عنوان عضوی از کادر درمان بیمارستان شهید هاشمی نژاد و همزمان در قطر و روسیه فعالیت خود را آغاز کرد.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان بهترین مسیر را با کمک سیستم مسیر‌یاب "ایران‌ساخت" انتخاب کنید

بهترین مسیر را با کمک سیستم مسیر‌یاب "ایران‌ساخت" انتخاب کنید

با شکل‌گیری خدمات حمل‌ونقل آنلاین در کشور، نیازهای جدیدی تعریف شد. یعنی یک سامانه آنلاین حمل‌ونقل برای ارائه خدمات درون وبرون شهری به استفاده از یک سیستم مطمئن، درست و با کیفیت مسیریاب نیاز دارد. نیازی که با تلاش یک دانش‌بنیان پاسخ داده شد و امروز باکیفیت‌ترین سیستم مسیر‌یاب ایران‌ساخت به شرکت‌های داخلی خدمات مسیریابی ارائه می‌کند.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان گام‌های بزرگ ایران در بومی سازی کاتالیست؛ زنجیره کاتالیست‌های پتروشیمی مسجد سلیمان تکمیل می‌شود

گام‌های بزرگ ایران در بومی سازی کاتالیست؛ زنجیره کاتالیست‌های پتروشیمی مسجد سلیمان تکمیل می‌شود

پتروشیمی مسجد سلیمان با آغاز فصل پاییز در سال جاری فعالیت خود را با کاتالیست‌های تولیدی یک شرکت دانش‌بنیان ادامه می‌دهد. با این موفقیت این شرکت فناور در جمع معدود شرکت‌های مطرح جهان قرار می‌گیرد که توانایی تولید تمام کاتالیست های مورد استفاده در یک فرآیند را در اختیار دارد.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان دستگاه تب‌سنج طبی غیرتماسی «ایران ساخت» نیاز مراکز مختلف را رفع کرد

دستگاه تب‌سنج طبی غیرتماسی «ایران ساخت» نیاز مراکز مختلف را رفع کرد

ایجاد بحران کرونا موجی از خودباوری را در کشور ایجاد کرد. فعالان زیست بوم فناوری و نوآوری برای مقابله با بحران به میدان آمدند و هر روز از دل این زیست بوم محصولی «ایران ساخت» تولید شد. «تب سنج طبی غیرتماسی با فناوری مادون قرمز» یکی از محصولات دانش بنیانی است که بومی شد.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان همراهی هنرمندان 88 کشور برای مقابله با کرونا؛ آثار در سطح شهر به نمایش در می‌آید

همراهی هنرمندان 88 کشور برای مقابله با کرونا؛ آثار در سطح شهر به نمایش در می‌آید

مسابقه بین‌المللی کارتون با عنوان «ما کرونا را شکست می‌دهیم» رویدادی است که با حمایت ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی برگزار می‌شود تا از هنر این ابزار تاثیرگذار در کنار فعالان زیست بوم فناوری و نوآوری برای مقابله با کرونا بهره برده شود.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان مبارزه فناورانه با کرونا؛ تب‌سنج مادون قرمز (لیزری) در کشور با یک‌چهارم قیمت نمونه مشابه خارجی به تولید انبوه می‌رسد

مبارزه فناورانه با کرونا؛ تب‌سنج مادون قرمز (لیزری) در کشور با یک‌چهارم قیمت نمونه مشابه خارجی به تولید انبوه می‌رسد

تب سنج مادون قرمز (لیزری) از جمله محصولاتی است که پس از وقوع اپیدمی ویروس کویید 19، تقاضا در بازار برای آن افزایش یافت. شرکت‌های دانش بنیان و فناور ایرانی نیز بر این اساس برای تولید این محصول اقدام کردند.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان پایان نامه های دانشجویی کاربردی می شود / حمایت ویژه از پنج اثر
با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛

پایان نامه های دانشجویی کاربردی می شود / حمایت ویژه از پنج اثر

هر سال تعداد زیادی پایان نامه در کشور توسط دانشجویان به رشته تحریر در می‌آید اما چه تعداد از آنها تجاری سازی شده و به جامعه رسوخ می‌کند و راه حلی برای یکی از مشکلات جامعه می‌شود. تعداد زیادی از این تلاش‌های علمی تنها در همان سطور پایان نامه باقی می‌ماند و افراد کمی از نتیجه و دستاورد آن آگاهی می‌یابند. اما این موضوع در جشنواره و مسابقه‌ای ملی "پاناسه"، دیده شد تا راهکاری برای کاربردی شدن این پایان‌نامه‌ها باشد.در همین راستا نخستین دوره از مسابقات ملی پایان نامه‌های سه دقیقه ای با حمایت معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری برگزار می‌شود.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان فعالان دانش‌بنیان محصولات ایران‌ساخت را با استانداردهای جهانی تولید و صادر می‌کنند

فعالان دانش‌بنیان محصولات ایران‌ساخت را با استانداردهای جهانی تولید و صادر می‌کنند

مشاور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری گفت: با صادرات کیت‌های ایران سا خت اتفاقات مهمی رخ داده و ایران توانسته با کمک نخبگان و فناوران خود محصولی هایتک را در کمترین زمان ممکن تولید و به جامعه عرضه کند که از تمامی استانداردهای اروپایی برخوردار باشد.