ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان آغاز ثبت نام؛ فناوران و دانش‌بنیان‌ها در هشتمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت حضور می‌یابند

آغاز ثبت نام؛ فناوران و دانش‌بنیان‌ها در هشتمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت حضور می‌یابند

معاون نوآوری و تجاری‌سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: هشتمین دوره نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت هم‌زمان با هفته پژوهش و بیست­ و یکمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری کشور در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران و با رعایت کلیه دستورالعمل­های بهداشتی ستاد ملی مبارزه با کرونا برگزار می‌شود.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان «ربع رشیدی» به دور هشتم رسید

«ربع رشیدی» به دور هشتم رسید

سال 84 بود که ایده برگزاری نمایشگاه و جشنواره نوآوری و فناوری ربع رشیدی به ثمر نشست و نخستین دوره آن با عنوان نمایشگاه فناورهای پیشرفته ایران Hi-tech و با حضور 159 طرح فناورانه برگزار شد. امسال با استفاده از تجارب پیشین، دور هشتم آن برگزار می‌شود.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان پرورش ماهی در قفس با تجهیزات ایران‌ساخت ممکن شد

پرورش ماهی در قفس با تجهیزات ایران‌ساخت ممکن شد

صنعت غذا، بیش از هر زمان دیگری با فناوری در هم تنیده است. تأمین یکی از حیاتی‌ترین نیازهای جامعه‌ای 8 میلیاردی کاری آسان نیست و بر همین اساس، پرورش خوراک جامعه با کمک روش‌های نوآورانه و صنعتی، راه‌کاری است که کشورهای خواهان توسعه به آن روی آورده‌اند. «پرورش ماهی در قفس» یکی از همین فناوری‌ها است.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان استاندارد سازی دانش‌بنیان‌ها؛ صیانت از کالای «ایران ساخت»

استاندارد سازی دانش‌بنیان‌ها؛ صیانت از کالای «ایران ساخت»

امروزه بسیاری از محصولات و تولیدات داخلی که به دست صنعتگران ایرانی تولید می‌شود، از سطح کیفی بالایی برخوردار است. اما متاسفانه این محصولات به‌دلیل دارا نبودن استانداردهای لازم از حضور در بازارها به‌خصوص بازارهای جهانی بازمانده‌اند.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری؛ تجهیزات واگن ملی «ایران ساخت» رونمایی شد

با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری؛ تجهیزات واگن ملی «ایران ساخت» رونمایی شد

با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و پیروز حناچی شهردار تهران از دستاردهای شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور در حوزه ساخت قطار ملی و تجهیزات مورد نیاز سامانه حمل و نقل ریلی درون شهری ( مترو) رونمایی شد.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان ایران ساخت؛ سیستم‌های الکترونیکی فرکانس بالا با کیفیتی جهانی طراحی شد

ایران ساخت؛ سیستم‌های الکترونیکی فرکانس بالا با کیفیتی جهانی طراحی شد

یک شرکت‌ دانش‌بنیان با هدف تامین نیازهای صنعت مخابرات اقدام به طراحی انواع محصولات کاربردی در سیستم‌های الکترونیکی فرکانس بالا کرده است. این سیستم‌ها با کیفیتی بالا و هم‌سطح با محصولات مشابه خارجی تولید می‌شود.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان نشان لوگو " ایران ساخت" طراحی شد.

نشان لوگو " ایران ساخت" طراحی شد.

از این پس محصولات ایرانی و تولید داخل با این نشان شناخته و مورد حمایت ترویجی و تبلیغی توسط ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری قرار می گیرند

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان نخستین سالنامه مهاجرتی ایران منتشر شد
مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری خبر داد:

نخستین سالنامه مهاجرتی ایران منتشر شد

پرویز کرمی مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری از انتشار نخستین سالنامه مهاجرتی ایران خبر داد و گفت: در این سالنامه آخرین آمار و اطلاعات موجود در حوزه‌های مهاجرتی در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد. این اقدام را باید گامی ارزشمند برای قرار گرفتن ایران در میان کشورهایی که به شکلی نظام‌مند به تدوین و انتشار داده‌های مهاجرت اقدام کرده‌اند، دانست.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان داده نما: فناورانه‌ای از جنس دریا

داده نما: فناورانه‌ای از جنس دریا

صنعت دریایی یکی از مهم‌ترین داشته‌های ایران است. صنعتی بزرگ با ارزش افزوده زیاد و اشتغالزایی بالا. این صنعت کاربردی و استراتژیک در ایران به کمک دانش‌بنیان‌ها و استارتاپ‌ها روند رو به رشد و قابل قبولی دارد.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان فریزرهای صنعتی با کیفیت «ایران‌ساخت» تولید شد
به همت یک دانش‌بنیان داخلی؛

فریزرهای صنعتی با کیفیت «ایران‌ساخت» تولید شد

یک شرکت دانش‌بنیان داخلی با تمرکز بر نیاز صنایع کشور به انواع سردخانه، یخچال و فریزرهای صنعتی، تلاش کرد تا این نیاز را با توان داخلی و به کمک فناوری‌های پیشرفته تامین کند. بر همین اساس هم یخچال و فریزرهای صنعتی ایران ساخت را طراحی کرد، ساخت و در اختیار صنایع کشور قرار داد.