ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان تجهیزات اتاق عمل با دستگاه ایران‌ساخت استریل می‌شود

تجهیزات اتاق عمل با دستگاه ایران‌ساخت استریل می‌شود

با توجه به اهمیت خدمات جراحی در بیمارستان‌ها، اتاق‌ عمل‌ جراحی به‌ عنوان مهم‌ترین بخش و یا به عبارتی قلب بیمارستان شناخته می‌شود. در واقع این بخش، ارائه دهنده خدمات به بیمارانی است که بنا به تشخیص پزشك نیازمند عملیات عمل جراحی هستند.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان مبدل‌های حرارتی صفحه‌ای در ایران ساخته شد
توسط یک شرکت دانش‌بنیان

مبدل‌های حرارتی صفحه‌ای در ایران ساخته شد

پاسخگویی به نیازهای انتقال حرارت و کنترل پارامترهای جریان یکی از نیازهای اساسی صنایع است.این نیاز می‌تواند تأمین آب گرم مصرفی یک آپارتمان کوچک باشد یا خنک‌کاری فرآیند یک مجتمع پتروشیمی بزرگ با آب دریا و یا تبادل حرارت بین مواد شیمیایی جهت افزایش راندمان در یک پالایشگاه باشد.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان فعالان اقتصادی خارجی میهمان «ایران‌ساخت» می‌شوند

فعالان اقتصادی خارجی میهمان «ایران‌ساخت» می‌شوند

مدیرکل دفتر توسعه کسب‌وکار بین‌المللی مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از حضور 70 بازرگان و سرمایه گذار از 11 کشور خارجی در هفتمین نمایشگاه تجهیزات آزمایشگاهی ایران‌ساخت خبر داد و گفت: این نمایندگان از زیرساخت‌های فناورانه تهران بازدید می‌کنند.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان «مخازن فوق سرد» ایران‌ساخت شد

«مخازن فوق سرد» ایران‌ساخت شد

یکی از مهم‌ترین مسائل در زمینه صنایع استخراج و پالایش نفت و مشتقات آن ذخیره سازی این مواد پس از خالص سازی و آماده برای مصرف است.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان تجهیزات ساخت سنسور ایربگ «ایران ساخت » شد

تجهیزات ساخت سنسور ایربگ «ایران ساخت » شد

شرکت توسعه فناوری ریز مقیاس آژینه، توسط دو نفر از اساتید دانشگاه تهران تاسیس شده است و در زمینه میکرو الکترومکانیک و لیتوگرافی فعالیت دارد. دستگاه سازنده سنسورهای ایربگ خودرو از جمله محصولات این شرکت است که به همت متخصصان داخلی ایران ساخت شد.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان 9 هزار محصول در هفتمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران‌ساخت عرضه می‌شود

9 هزار محصول در هفتمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران‌ساخت عرضه می‌شود

عبدالرضا مجدالدین مدیرکل دفتر هماهنگی دانش، صنعت و بازار معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ضمن اشاره به برنامه ریزی‌های انجام گرفته برای برگزاری موثر‌تر «هفتمین دوره نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران‌ساخت"، اعلام کرد که این نمایشگاه با حضور بیش از 350 شرکت و با ارائه بیش از 9 هزار محصول در در تاریخ‌ ۲۶ تا ۲۹ آذر ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان 2 محصول جدید در حوزه پزشکی «ایران‌ساخت» شد
توسط یک شرکت دانش بنیان

2 محصول جدید در حوزه پزشکی «ایران‌ساخت» شد

تست الایزا (ELISA test) روشی عمومی در بیوشیمی غربالگری است. تست الیزا به عنوان یک آزمایش استاندارد برای کشف ویروس در خون کاربرد دارد و استانداردی جهانی برای استفاده در بیمارستان‌ها٬ بانک خون و سازمان‌های انتقال خون است.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان فناوری بومی به یاری ساخت تجهیزات ابزار دقیق آمد

فناوری بومی به یاری ساخت تجهیزات ابزار دقیق آمد

ابزار دقیق، تجهیزاتی است که به خوبی و با کمترین میزان خطا و حتی در مواردی بدون خطا، کمیت های مورد نظر را اندازه گیری می‌‌کند. همین حساسیت باعث شده ساخت این ابزارآلات از تکنولوژی بسیار بالایی برخوردار باشد.