ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان «بینایی‌سنج دیجیتال» ایران‌ساخت شد

«بینایی‌سنج دیجیتال» ایران‌ساخت شد

دستگاه بینایی‌سنجی، یک قسمت از معاینات کامل چشم محسوب می‌شود و شامل اخذ پیشینه بینایی، «سنجش حدت بینایی» ارزیابی ریفرکشن، ارزیابی دید دو چشمی، تطابق و حرکات چشمی، دید رنگ، غربالگری و ارزیابی داده‌ها است. به عبارت دیگر بینایی‌سنجی بررسی دید و ساختارهای مربوط به آن است برای کشف اختلالات بینایی و تجویز عدسی‌های مناسب یا دیگر وسایل کمک‌کننده به بینایی یا تمرین‌های چشمی برای جبران کاستی‌های دید.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان کالای «ایران ساخت» رایگان تبلیغ می‌شود

کالای «ایران ساخت» رایگان تبلیغ می‌شود

«نشان ایرانی» عنوان طرحی برای حمایت از تولیدکنندگان داخلی است. در راستای اجرایی سازی این طرح روزنامه جام جم چاپ آگهی برای تولیدکنندگان داخلی را بدون هزینه انجام می‌دهد.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان بهبود زندگی با محصولات نانویی «ایران ساخت»

بهبود زندگی با محصولات نانویی «ایران ساخت»

تمام فعالیت‌های انسان هدفی را دنبال می‌کند. مثلا استفاده از دارو برای از بین بردن بیماری‌ها است. اما همه فعالیت‌ها نسبت به هدف، فاصله یکسانی ندارد و همواره در تلاش برای نزدیک‌تر شدن به هدف هستیم. استفاده از فناوری نانو موجب نزدیک‌تر شدن به هدف انجام یک فعالیت در برخی محصولات می‌شود.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان 20 شرکت حوزه تجهیزات آزمایشگاهی محصولات خود را صادر کردند
با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری:

20 شرکت حوزه تجهیزات آزمایشگاهی محصولات خود را صادر کردند

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای تحریک بیشتر شرکت‌های دانش بنیان و فناور به تمرکز بر روی بازارهای صادراتی، خدمات ویژه‌ای را در این حوزه به شرکت‌های دانش بنیان و فناور ارائه می‌کند. در این راستا با کمک کریدور توسعه صادرات و تبادل فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، حداقل 20 شرکت حاضر در نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی «ایران ساخت»، موفق شدند محصولات خود را در حوزه‌های مانند تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی صادر کنند.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان نانولوله‌های تک‌دیواره‌ای «ایران ساخت» شد
با حمایت فدراسیون سرآمدان علمی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری:

نانولوله‌های تک‌دیواره‌ای «ایران ساخت» شد

پژوهشگران ایرانی زیادی در همکاری با محققینی از دیگر کشورها، طرح‌های شاخص فناورانه خود را در معتبرترین نشریات علمی عرضه می‌کنند و حاصل این تحقیقات را به صورت محصولات دانش بنیان تبدیل و وارد بازار می‌کنند.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان خط تولید آبگرمکن و آب‌شیرین‌کن خورشیدی افتتاح شد
با حضور سورنا ستاری:

خط تولید آبگرمکن و آب‌شیرین‌کن خورشیدی افتتاح شد

معاون علمی و فناوری صبح امروز و در سفر به استان اصفهان خط تولید آب‌شیرین‌کن و آبگرمکن خورشیدی "ایران ساخت" یک شرکت فناور داخلی را افتتاح کرد. با افتتاح این خط تولید، راه ورود انرژی‌های سبز به ساختمان‌ها و منازل با کمک فناوری بومی باز می‌شود.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان «تعامل برد-برد» الگوی نمایشگاه ایران‌ساخت برای همه حوزه‌های فناوری است
پیمان صالحی:

«تعامل برد-برد» الگوی نمایشگاه ایران‌ساخت برای همه حوزه‌های فناوری است

پیمان صالحی معاون نوآوری و تجاری سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در افتتاحییه «هفتمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت»، مدل به کار رفته در این نمایشگاه را، روشی بر اساس تعامل برد برد میان بخش خصوصی و نهادهای دولتی خواند و گفت که سعی شده است با اهرم قراردادن بودجه دولتی، توانایی شرکت های دانش بنیان تقویت شود.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان 10 محصول فناورانه ایران‌ساخت رونمایی شد/ستاری: اعتماد و هم‌دلی بزرگترین سرمایه «زیست بوم نوآوری» است

10 محصول فناورانه ایران‌ساخت رونمایی شد/ستاری: اعتماد و هم‌دلی بزرگترین سرمایه «زیست بوم نوآوری» است

هفتمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران‌ساخت صبح امروز همزمان با چهارمین روز از هفته پژوهش و فناوری با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری کار خود را در نمایشگاه بین‌المللی تهران آغاز کرد.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان تجهیزات اتاق عمل با دستگاه ایران‌ساخت استریل می‌شود

تجهیزات اتاق عمل با دستگاه ایران‌ساخت استریل می‌شود

با توجه به اهمیت خدمات جراحی در بیمارستان‌ها، اتاق‌ عمل‌ جراحی به‌ عنوان مهم‌ترین بخش و یا به عبارتی قلب بیمارستان شناخته می‌شود. در واقع این بخش، ارائه دهنده خدمات به بیمارانی است که بنا به تشخیص پزشك نیازمند عملیات عمل جراحی هستند.