ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان دستگاه تب‌سنج طبی غیرتماسی «ایران ساخت» نیاز مراکز مختلف را رفع کرد

دستگاه تب‌سنج طبی غیرتماسی «ایران ساخت» نیاز مراکز مختلف را رفع کرد

ایجاد بحران کرونا موجی از خودباوری را در کشور ایجاد کرد. فعالان زیست بوم فناوری و نوآوری برای مقابله با بحران به میدان آمدند و هر روز از دل این زیست بوم محصولی «ایران ساخت» تولید شد. «تب سنج طبی غیرتماسی با فناوری مادون قرمز» یکی از محصولات دانش بنیانی است که بومی شد.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان همراهی هنرمندان 88 کشور برای مقابله با کرونا؛ آثار در سطح شهر به نمایش در می‌آید

همراهی هنرمندان 88 کشور برای مقابله با کرونا؛ آثار در سطح شهر به نمایش در می‌آید

مسابقه بین‌المللی کارتون با عنوان «ما کرونا را شکست می‌دهیم» رویدادی است که با حمایت ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی برگزار می‌شود تا از هنر این ابزار تاثیرگذار در کنار فعالان زیست بوم فناوری و نوآوری برای مقابله با کرونا بهره برده شود.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان مبارزه فناورانه با کرونا؛ تب‌سنج مادون قرمز (لیزری) در کشور با یک‌چهارم قیمت نمونه مشابه خارجی به تولید انبوه می‌رسد

مبارزه فناورانه با کرونا؛ تب‌سنج مادون قرمز (لیزری) در کشور با یک‌چهارم قیمت نمونه مشابه خارجی به تولید انبوه می‌رسد

تب سنج مادون قرمز (لیزری) از جمله محصولاتی است که پس از وقوع اپیدمی ویروس کویید 19، تقاضا در بازار برای آن افزایش یافت. شرکت‌های دانش بنیان و فناور ایرانی نیز بر این اساس برای تولید این محصول اقدام کردند.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان پایان نامه های دانشجویی کاربردی می شود / حمایت ویژه از پنج اثر
با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛

پایان نامه های دانشجویی کاربردی می شود / حمایت ویژه از پنج اثر

هر سال تعداد زیادی پایان نامه در کشور توسط دانشجویان به رشته تحریر در می‌آید اما چه تعداد از آنها تجاری سازی شده و به جامعه رسوخ می‌کند و راه حلی برای یکی از مشکلات جامعه می‌شود. تعداد زیادی از این تلاش‌های علمی تنها در همان سطور پایان نامه باقی می‌ماند و افراد کمی از نتیجه و دستاورد آن آگاهی می‌یابند. اما این موضوع در جشنواره و مسابقه‌ای ملی "پاناسه"، دیده شد تا راهکاری برای کاربردی شدن این پایان‌نامه‌ها باشد.در همین راستا نخستین دوره از مسابقات ملی پایان نامه‌های سه دقیقه ای با حمایت معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری برگزار می‌شود.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان فعالان دانش‌بنیان محصولات ایران‌ساخت را با استانداردهای جهانی تولید و صادر می‌کنند

فعالان دانش‌بنیان محصولات ایران‌ساخت را با استانداردهای جهانی تولید و صادر می‌کنند

مشاور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری گفت: با صادرات کیت‌های ایران سا خت اتفاقات مهمی رخ داده و ایران توانسته با کمک نخبگان و فناوران خود محصولی هایتک را در کمترین زمان ممکن تولید و به جامعه عرضه کند که از تمامی استانداردهای اروپایی برخوردار باشد.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان فصل صادرات دانش‌بنیانی؛ نمونه کیت‌های تشخیصی ایران‌ساخت برای بیماری کرونا راهی چندین کشور شد

فصل صادرات دانش‌بنیانی؛ نمونه کیت‌های تشخیصی ایران‌ساخت برای بیماری کرونا راهی چندین کشور شد

با شیوع بیماری کرونا دست به کار شدند و تولید کیت‌های تشخیصی را آغاز کردند. دانش‌بنیان‌هایی که برای اثبات توانمندی‌های خود با نظام بهداشت و درمان هم‌گام شدند و امروز که در میانه راه مقابله با کرونا هستیم این کیت‌ها در کنار تامین نیاز داخلی به دیگر کشورها هم صادر می‌شود.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان «تولید»عامل اصلی شکل‌گیری یک اقتصاد ملی و قوی است/ محصولی که در کشور تولید می‌شود و یا امکان تولید دارد وارد نشود
رهبر معظم انقلاب در ارتباط تصویری با هفت مجموعه تولیدی:

«تولید»عامل اصلی شکل‌گیری یک اقتصاد ملی و قوی است/ محصولی که در کشور تولید می‌شود و یا امکان تولید دارد وارد نشود

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) به مناسبت هفته‌ی کار و کارگر، در ارتباط تصویری مستقیم و سه‌ساعته با هفت مجموعه‌ی تولیدی ضمن تأکید بر نقش و اهمیت جایگاه کارگر و وظایف متقابل کارگر و کارفرما در افزایش کمّی و کیفی تولید و ایجاد ثروت در یک اقتصاد سالم، به بیان نکاتی در خصوص علت نامگذاری امسال به عنوان سال جهش تولید و الزامات تحقق این شعار و بخش‌هایی که باید بر آن‌ها تمرکز ویژه شود، پرداختند و وظایف مسئولان در این عرصه را بیان کردند.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان خبر فوری؛ محموله کیت تشخیص کرونا برای تست 40هزار نفر به آلمان صادر شد

خبر فوری؛ محموله کیت تشخیص کرونا برای تست 40هزار نفر به آلمان صادر شد

صادرات محموله کیت تشخیص ویروس کووید ۱۹ امروز از فرودگاه امام خمینی (ره) تهران به مقصد آلمان انجام شد، این اقدام پاسخی عملی به آنهایی است که نسبت به عزم، اراده، توان و فناوری زیست بوم اقتصاد دانش بنیان ایران تردید داشته اند.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان نانو الیاف «ایران‌ساخت» از ورود آلاینده‌ها به محیط‌زیست جلوگیری می‌کند

نانو الیاف «ایران‌ساخت» از ورود آلاینده‌ها به محیط‌زیست جلوگیری می‌کند

یکی از شرکت‌های دانش بنیان فناوری تولید نانو الیاف را در کشور بومی کرده است. برای تولید این الیاف به فناوری پیشرفته‌ای نیاز است. این شرکت فناور با استفاده از این نانو الیاف 2 محصول دانش بنیان تولید می‌کند و یک خدمت نیز به تولید کننده‌ها ارائه می‌دهد.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان صادرات کیت‌های تشخیص کرونا "ایران ساخت" به کشورهای متقاضی

صادرات کیت‌های تشخیص کرونا "ایران ساخت" به کشورهای متقاضی

دبیر ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: خوشبختانه‌ اقتدار و دانش علمی و فناوری ایران باعث شده نه تنها نیاز کشور به کیت های تشخیص کرونا تأمین شود بلکه به زودی و بعد از رفع نیاز داخل به یکی از صادرکنندگان این حوزه تبدیل شویم.