ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان  کالاهای ایران ساخت رونق گرفته‌اند
مقاومت با «ایران ساخت»

کالاهای ایران ساخت رونق گرفته‌اند

بلومبرگ طی گزارشی نوشت درحالی که ترامپ سعی کرد با حملات خود، اقتصاد ایران را نابود کند، «ایران ساخت» روزنه‌ای از امید است.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان آغاز ثبت نام؛ فناوران و دانش‌بنیان‌ها در هشتمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت حضور می‌یابند

آغاز ثبت نام؛ فناوران و دانش‌بنیان‌ها در هشتمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت حضور می‌یابند

معاون نوآوری و تجاری‌سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: هشتمین دوره نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت هم‌زمان با هفته پژوهش و بیست­ و یکمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری کشور در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران و با رعایت کلیه دستورالعمل­های بهداشتی ستاد ملی مبارزه با کرونا برگزار می‌شود.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان «ربع رشیدی» به دور هشتم رسید

«ربع رشیدی» به دور هشتم رسید

سال 84 بود که ایده برگزاری نمایشگاه و جشنواره نوآوری و فناوری ربع رشیدی به ثمر نشست و نخستین دوره آن با عنوان نمایشگاه فناورهای پیشرفته ایران Hi-tech و با حضور 159 طرح فناورانه برگزار شد. امسال با استفاده از تجارب پیشین، دور هشتم آن برگزار می‌شود.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان پرورش ماهی در قفس با تجهیزات ایران‌ساخت ممکن شد

پرورش ماهی در قفس با تجهیزات ایران‌ساخت ممکن شد

صنعت غذا، بیش از هر زمان دیگری با فناوری در هم تنیده است. تأمین یکی از حیاتی‌ترین نیازهای جامعه‌ای 8 میلیاردی کاری آسان نیست و بر همین اساس، پرورش خوراک جامعه با کمک روش‌های نوآورانه و صنعتی، راه‌کاری است که کشورهای خواهان توسعه به آن روی آورده‌اند. «پرورش ماهی در قفس» یکی از همین فناوری‌ها است.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان استاندارد سازی دانش‌بنیان‌ها؛ صیانت از کالای «ایران ساخت»

استاندارد سازی دانش‌بنیان‌ها؛ صیانت از کالای «ایران ساخت»

امروزه بسیاری از محصولات و تولیدات داخلی که به دست صنعتگران ایرانی تولید می‌شود، از سطح کیفی بالایی برخوردار است. اما متاسفانه این محصولات به‌دلیل دارا نبودن استانداردهای لازم از حضور در بازارها به‌خصوص بازارهای جهانی بازمانده‌اند.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری؛ تجهیزات واگن ملی «ایران ساخت» رونمایی شد

با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری؛ تجهیزات واگن ملی «ایران ساخت» رونمایی شد

با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و پیروز حناچی شهردار تهران از دستاردهای شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور در حوزه ساخت قطار ملی و تجهیزات مورد نیاز سامانه حمل و نقل ریلی درون شهری ( مترو) رونمایی شد.