سانتریفیوژ دور بالای بانک خون ایران ساخت عرضه می شود

در حاشیه نمایشگاه مواد و تجهیزات آزمایشگاهی:

سانتریفیوژ دور بالای بانک خون ایران ساخت عرضه می شود

دستگاه سانتریفیوژ بانک خون از جمله تجهیزات ضروری مورد نیاز پایگاههای انتقال خون و برخی مراکز درمانی است که نمونه داخلی آن با قیمتی کمتر از نصف نرخ مشابه خارجی ، عرضه می شود .

به گزارش پایگاه خبری "ایران ساخت"، بر اساس تقویم علمی کشور تنها چهار دهه قبل  ایران ، کپسول های شیشه ای حاوی داروی آمپول را نیز از خارج از کشور تامین می کرد و امروز در سایه تحولات شگرف رخ داده ، دستاورد های قابل توجهی در حوزه تجهیزات پزشکی رخ داده است . نقشه جامعه علمی کشور و نقشه جامع علمی سلامت ، هر دو هدف گذاری های آینده نگرانه ای در این حوزه را ترسیم کرده اند .

بومی سازی  تمام تجهیزات پزشکی مورد نیاز بخشی از برنامه راهبردی کشور در  افق های پیش رو است که هم اکنون نیز به همت جوانان خلاق و شرکت های پویا در این زمینه در حال تحقق است . شرکت مهندسی تجهیزات سینا ابتکار ثامن  در مشهد رضوی یکی از  مجموعه های دانش بنیان است که بر روی ساخت دستگاههای پزشکی تمرکز دارد . این شرکت موفق شده است با تجاری سازی سانتریفیوژهای دور بالای بانک خون به عنوان یکی از محدود تولید کنندگان دستگاه مزبور ، جایگاه خود را به عنوان یک شرکت پیشرو در این زمینه تثبیت کند . یکی از مسئولین این شرکت می گوید که نمونه مشابه خارجی این دستگاه  بیش از 400 میلیون تومان قیمت دارد و سانتریفیوژ ایرانی 170 میلیون تومان قیمت گذاری شده است . وی می افزاید که در حاشیه نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی دوره قبل به صورت مستقیم با پایگاههای انتقال خون در سراسر کشور ارتباط برقرار کرده اند و توانستند برای فروش این محصول به توافق های اولیه دست یابند .

 

شرکت مهندسی تجهیزات سینا ابتکار ثامن در چهار عرصه فعالیت می نماید: یخچال های بیومدیکال، دستگاه های سانتریفیوژ پزشکی و آزمایشگاهی ، نگهداری و حمل فرآورده های خونی و بیوتکنولوژی و  سیستم های فرآوری و نگهداری سلول های بنیادی .

هفتمین دوره نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت از 26 تا 29 آذرماه در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می شود و علاقه مندان می توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر به سایت نمایشگاه به نشانی www.iranlabexpo.ir مراجعه کرده و یا با شماره 02183533555 تماس حاصل نمایند.

 

کلمات کلیدی

تصاویر

 ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان