بروز خطا کاهش یافت و ابزارهای سنجش پارامترهای صنعتی ایران‌ساخت شد

بروز خطا کاهش یافت و ابزارهای سنجش پارامترهای صنعتی ایران‌ساخت شد

شرکتی دانش‌بنیان با تولید انواع ملزومات ابزار دقیق، نیاز کشور را تامین کرد و ایران به لیست کشورهای صادرکننده این ابزارها پیوست.

به گزارش ستاد خبر "ایران ساخت"  شرکت پارس جهد از سال 74 فعالیت فناورانه خود را در حوزه تولید انواع ملزومات ابزار دقیق آغاز کرد. محصولاتی در زمینه اندازه‌گیری فشار، سطح، دما، جریان و غیره که همه با دانش بومی طراحی و تولید شده‌اند. این مجموعه فناور تولیدات خود را در اختیار صنایع مختلف قرار داد تا آنها نیاز خود را از بازار داخلی با قیمت و کیفیت مطلوب تامین کنند.

ابزار دقیق وسایلی هستند که برای سنجش و کنترل فشار، دما، دبی، سطح و غیره به کار می‌روند. این ادوات را به نوعی زیرساخت یک سیستم کنترل و اتوماسیون می‌دانند که وظیفه اندازه‌گیری، انتقال، نمایش، ثبت و کنترل پارامترهای مهم فیزیکی را در پروسه‌های صنعتی به شکلی دقیق بر عهده دارند.

بیشتر این محصولات در صنایع نفت و گاز، واحدهای شیمیایی و پتروشیمی، صنایع معدنی، صنایع دریایی و غیردریایی، واحدهای محیط زیستی، ساخت و ساز واحد های صنعتی و غیره به کار می‌روند. این محصولات با هدف کاهش خطا در این صنایع کاربرد دارند. این ابزارها بسیار دقیق هستند و نتیجه خروجی آنها دارای کمترین خطا است.

ابزار دقیق را قلب تپند هر پروسه صنعتی می‌دانند ابزار دقیق تمام آن چیزی است که به اندازه گیری و کنترل ارتباط پیدا می‌کند. در هر پروسه صنعتی باید تعدادی از پارامترها به طور مداوم مانیتور و کنترل شوند. این مساله فقط به کمک علم ابزار دقیق قابل انجام است. تمامی این پارامترها باید ابتدا اندازه‌گیری و سپس کنترل شوند. این کمیت‌ها به طور معمول شامل دما، فشار، جریان، سطح و غیره می‌شود.

حسین مقدسی مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان با اشاره به اینکه فعالیت این مجموعه فناور به تنوع سبد محصولات ابزار دقیق در کشور منجر شده است، گفت: از سال 80 به بعد ایران از واردات ملزومات ابزار دقیق بی‌نیاز شد. این محصولات به دلیل کیفیت بالا به کشورهای عربی صادر می‌شود.

وی افزود: شرکت ما، المنت‌های اندازه‌گیری جریان، گیج اندازه‌گیری سطح، گیج اندازه‌گیری فشار، ترموول و سنسورهای اندازه‌گیری دما، محصولات پایش خوردگی و بسیاری از تولیدات دیگر را در دسته محصولات دانش‌بنیان ثبت کرده است.

به گفته این فعال فناور، فشارسنج‌های عقربه‌ای، انواع دیافراگم سیل، اندازه‌گیری دمای چندنقطه‌ای، اندازه‌گیری دمای سطح لوله، انواع دماسنج‌های عقربه‌ای و غیره از جمله این ابزارهای تولیدی است. همه این محصولات در صنایع محتلف، بروز خطا را بسیار کاهش می‌دهند.

وی همچنین بیان کرد: امروز محصولات ما در سکوهای نفتی کشورهای اقیانوس هند تا برونئی نصب هستند و در سطح بین المللی شناخته شده‌اند و با برندهای مطرح جهان رقابت می‌کنند.

پایان پیام/23

کلمات کلیدی