برخی مسئولان اعتقادی به استفاده از کالای داخلی ندارند

امام جمعه مشهد:

برخی مسئولان اعتقادی به استفاده از کالای داخلی ندارند

امام جمعه مشهد گفت: یکی از مشکلات کشور این است که برخی مسئولان اعتقادی به استفاده از کالای داخلی ندارند.

به گزارش ستاد خبری جشنواره ملی، فرهنگی و هنری ایران ساخت به نقل از خبرنگار مهر، سید احمد علم الهدی در بازدید از پارک علم و فناوری خراسان اظهار کرد: امروز ترویج فرهنگ مصرف کالای داخلی در دست مسئولان است و متأسفانه برخی از آن‌ها اعتقادی به استفاده از آنچه در داخل تولید می‌شود ندارند.
وی افزود: مقام معظم رهبری هم به این نکته اشاره کرده‌اند که برخی مسئولان اعتقاد به آنچه ما در داخل داریم، ندارند. بنابراین باید مدیرانی را در دستگاه‌ها به کار بگیریم تا اعتقاد به استفاده از کالای داخلی داشته باشند و تا زمانی که این اعتقاد بر فرهنگ حکمفرما نشود، مشکلات کشور حل نخواهد شد.
امام جمعه مشهد تصریح کرد: امروز یکی از مشکلات ما در اشتغال جوانان این است که ورود آن‌ها در میان دستگاه‌ها و جایگاه‌های مدیریتی کشور بسیار سخت است. بهتر است که تشکیلاتی برای نیرویابی و استعداد یابی با همیاری بسیج دانشجویی و اساتید در نظر گرفته شود تا افراد مستعد شناسایی شوند.
علم الهدی در ادامه گفت: به طور کلی این دست از فعالیت‌های ارزشمند که در این مکان اتفاق می‌افتد باید تبلیغ شود اما اگر کامل بگوییم چه اتفاقی در حال حاضر در مکان‌هایی مانند پارک علم و فناوری خراسان در حال اجرا است، کاری خطرناک است که دشمن را حساس خواهد کرد.
امام جمعه مشهد در ادامه بازدید خود از شرکت‌های دانش بنیان که در پارک علم و فناوری خراسان در حال فعالیت هستند بر لزوم بازدید از این مکان‌ها تاکید کرد و خاطر نشان کرد: مسؤولان تا زمانی که به طور مستقیم از این مکان‌ها بازدید نکنند، نمی‌توانند مشکلات این افراد و ارزشمندی کار آن‌ها را به طور ملموس احساس کنند.
وی همچنین گفت: باید به وسیله تبلیغات فرهنگ حاکم بر کشور را به سمت شناخت بیشتر این شرکت‌ها پیش ببریم اما با این شرط که فعالیت‌های آن‌ها بازگو نشده و از سوءاستفاده دشمن جلوگیری شود.

کلمات کلیدی

تصاویر

 ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان