ایران ساخت؛ سیستم‌های الکترونیکی فرکانس بالا با کیفیتی جهانی طراحی شد

ایران ساخت؛ سیستم‌های الکترونیکی فرکانس بالا با کیفیتی جهانی طراحی شد

یک شرکت‌ دانش‌بنیان با هدف تامین نیازهای صنعت مخابرات اقدام به طراحی انواع محصولات کاربردی در سیستم‌های الکترونیکی فرکانس بالا کرده است. این سیستم‌ها با کیفیتی بالا و هم‌سطح با محصولات مشابه خارجی تولید می‌شود.

ایران ساخت؛ سیستم‌های الکترونیکی فرکانس بالا با کیفیتی جهانی طراحی شد

به گزارش ستاد خبری "ایران ساخت" تامین نیاز صنعت «مخابرات» و تولید «سیستم‌های حفاظتی و پردازش تصویر» و «کنترل از راه دور» یکی از حوزه‌هایی است که شرکت‌های دانش‌بنیان در آن به خوبی عمل کرده‌اند. یک شرکت دانش‌بنیان با اتکا به توان مهندسان و فارغ‌التحصیلان نخبه کشوری محصولاتی را در این حوزه تولید می‌کند که می‌توان به «دستگاه‌های فرستنده و گیرنده فیبرنوری»، «سوییچ‌های PoE تجاری و صنعتی»، «مبدل‌های ویدئو به فیبرنوری با تکنولوژی CWDM» و «مودم‌های نوری محصولات اتوماسیون تصویری» و «محصولات پسیو مانند پچ‌کورد و پیگتیل» اشاره کرد.

مبدل فیبر نوری از محصولات این شرکت دارای چهار قسمت فرستنده، تقویت‌کننده و گیرنده نوری است. فرستنده اطلاعات را به صورت سیگنال‌های نوری تولید کرده و رمزگذاری می‌کند. فیبر نوری برای انتقال سیگنال‌های نوری تا فواصل دور به کار گرفته می شود.


با توجه به تضعیف سیگنال‌های نوری در فواصل زیاد از تقویت‌کننده نوری برای تقویت آنها استفاده می‌شود و در نهایت گیرنده نوری نیز این سیگنال‌ها را دریافت و رمزگشایی می‌کند. مبدل فیبر نوری معموما سیگنال‌هایی مانند سیگنال تصویر، صوت، اترنت، تلفن و داده را به سیگنال نوری تبدیل می‌کند که این سیگنال‌ها برای انتقال بر روی بستر فیبر نوری در فرستنده و تبدیل سیگنال نوری به سیگنال خروجی در گیرنده مورد استفاده قرار می گیرد.

مبدل فیبر نوری سیگنال‌های شبکه را از کابل‌های مسی دریافت و آن را به یک سیگنال نوری تبدیل می کند سپس آن را به وسیله کابل فیبر نوری انتقال می‌دهد. در انتهای کابل فیبر نوری، گیرنده مبدل فیبر نوری وجود دارد که سیگنال را مجدد دریافت می‌کند و پس از بررسی دوباره، آن را به کابل مسی باز می‌گرداند.

به گفته فرهاد ربیعی مدیر عامل شرکت دانش‌بنیان هوشمند ساختار اسپادانا، محصولات این شرکت در کل کشور توزیع می‌شود. محصولاتی که تاثیر زیادی در کاهش ارزبری دارد. اگر این محصولات به تولید انبوه برسد بخش بزرگی از نیاز حوزه فناوری اطلاعات و مخابرات تامین می‌شود.

این شرکت دانش‌بنیان با کمک تعدادی از مهندسان مخابرات و الکترونیک توانسته بازار خوبی در کشور برای خود ایجاد کند، به گونه‌ای که ربیعی می‌گوید: سفارشات داخلی برای خرید محصولات بالا است به همین دلیل فرصت برای فکر کردن به بازارهای خارجی و صادرات محصولاتمان را نداریم. اما اگر شرایط برای صادرات فراهم شود قطعا محصولاتی با کیفیت جهانی به دیگر کشورها ارائه می‌کنیم.

 

پایان پیام/23

اخبار مرتبط:

تولید تجهیزات آزمایشگاهی نانو با قیمت پایین

واحدهای دانش بنیان موتور محرک تولیدات کشور است

احراز هویت روزانه یک‌میلیون نفر در بورس توسط ۹ شرکت دانش بنیان

کلمات کلیدی