ستاری:

"ایران‌ساخت" مطلع یک حرکت اجتماعی است

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری گفت: رونق اقتصاد دانش‌بنیان حمایت همه بخش‌های جامعه را نیاز دارد و جشنواره فرهنگی و هنری ایران‌ساخت مطلعی برای یک حرکت اجتماعی در مطالبه‌گری و حمایت از کسب و کارهای دانش‌بنیان و استارتاپی است.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری گفت: رونق اقتصاد دانش‌بنیان حمایت همه بخش‌های جامعه را نیاز دارد و جشنواره فرهنگی و هنری ایران‌ساخت مطلعی برای یک حرکت اجتماعی در مطالبه‌گری و حمایت از کسب و کارهای دانش‌بنیان و استارتاپی است.

به گزارش ستاد خبری دومین جشنواره ملی فرهنگی و هنری ایران‌ساخت، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در آیین اختتامیه دومین جشنواره ملی ایران‌ساخت با اشاره به نقش این جشنواره ملی در شک‌دهی یک حرکت اجتماعی برای رونق کسب‌وکارهای دانش‌بنیان و استارتاپی گفت: هدف ایران ساخت فرهنگ سازی است اما این جشنواره بخشی از زنجیره اقتصاد دانش‌بنیان است. رونق اقتصاد دانش‌بنیان به حمایت همه بخش‌های جامعه نیاز دارد و جشنواره ایران‌ساخت مطلعی برای شکل‌گیری یک حرکت اجتماعی در این راستا است.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری ایجاد یک بستر فکری و فرهنگی مناسب را ضرورتی برای توسعه کسب و کارهای دانش‌بنیان، استارتاپی و رونق کالای ایران‌ساخت دانست و اظهار کرد: جوانان خلاق و تحصیل کرده ای که به دنبال راه اندازی کسب و کار خود هستند، با حمایت فرهنگی و معنوی جامعه، به جزیی جدایی ناپذیر از اقتصاد جامعه بدل می شوند.

به گفته معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، جشنواره ایران ساخت از ابزار و زبان هنر استفاده می کند تا فرهنگ  حمایت از کالای ایرانی، شرکت های دانش بنیان و استارتاپ های داخلی را در جامعه جاری کند.

تقدیر از برترین‌ها با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری

آیین اختتامیه «دومین جشنواره ملی فرهنگی هنری "ایران‌ساخت" میزبان برترین‌ها در بخش‌های گوناگون این جشنواره بود. برگزیده‌های بخش «دیداری وشنیداری» تندیس‌ها، لوح تقدیر و جایزه‌های خود را از دستان معاون علمی و فناوری رییس جمهوری دریافت کردند.

دومین جشنواره ملی فرهنگی، هنری «ایران ساخت» با اهداف «جریان سازی و تولید محتوا برای فضای مجازی مرتبط با چرخه تجاری سازی، کارآفرینی و اقتصاد دانش بنیان»، «حمایت از خدمات و تولیدات دانش بنیان ساخت ایران»، «ساماندهی واردات بی‌رویه و ارج نهادن به کالاها و محصولات ایرانی با کیفیت» و همچنین «کمک به برجسته سازی (نشان تجاری) کالاهای مرغوب ایرانی»، در بخش ادبیات، هنرهای تجسمی، رسانه های دیداری و شنیداری، رسانه‌های دیجیتال و ایده بازار و بخش دانش آموزی به همت ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و به دبیر کلی پرویز کرمی و با شعار «فناوری ایرانی، کسب و کار ایرانی» 4 تا 8 دی ماه سال جاری در خانه هنرمندان میزبان مخاطبان بود. مراسم اختتامیه این رویداد امروز ساعت 17 در تالار وحدت برگزار شد.

 

کلمات کلیدی

تصاویر

 ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان